Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Valdemārpils vidusskolas audzēkņi Vācijā

„Kultūra kā eksperiments”

                Valdemārpils vidusskolai izveidojušies kontakti ar vairākām skolām Lietuvā, Vācijā, Dānijā un Polijā.

             

 

         Mūsu skolēniem no 08.03.2012. līdz 13.03.2012. bija iespēja piedalīties Kiricas ģimnāzijas organizētajā projektā „Kultūra kā eksperiments”. Projektā bija iesaistīti 110 skolēni no Vācijas (75), no Latvijas (35). Skolēnu uzdevums bija prezentēt savu kultūru citas nācijas pārstāvjiem. Abās skolās ir jauktie kori, kuriem tika uzticēta atbildīga pārstāvniecība.Tika sagatavota koncertprogramma, kurā katras skolas koris sniedza priekšnesumu, bet ieskaņā un noslēgumā tika prezentēts kopā paveiktais. Skanēja dziesmas gan latviešu, gan afrikāņu, gan angļu valodā.

 

                Projektā piedalījās Valdemārpils vidusskolas jauktais koris, netradicionālais orķestris un solo dziedātāji. Skolas koris un orķestris bija sagatavojuši daudzveidīgu programmu, kurā tika iekļauti lielākoties latviešu autoru skaņdarbi, taču bija arī populāri ārzemju komponistu skaņdarbi.

                Ar lielu sajūsmu vācu publika uzklausīja R.Paula dziesmas, it īpaši ,,Mēmo dziesmu”, ,,Laternu stundā”, V.Pūces dziesmu ,,Ar dievu, meitenes!”. No orķestra izpildītajiem skaņdarbiem atzinīgi tika novērtēta I.Kalniņa mūzika kinofilmai „Pūt, vējiņi!”. Lielākā sajūsma bija par kopdziesmu „Tā es tevi mīlēšu” (R.Pauls), kuru izpildīja Kiricas ģimnāzijas un Valdemārpils vidusskolas skolēnu apvienotais koris.

                Kiricas ģimnāzijā bija aplūkojama Valdemārpils vidusskolas audzēkņu mākslas darbu izstāde - 12b.klases skolēnu darinājumi, kas tapuši šajā mācību gadā.

                Veicot projekta noslēguma evaluēšanu(izvērtēšanu) abu skolu vadības vienojās, ka uzsāktā sadarbība jāturpina - 2013.gada martā Kiricas ģimnāzijas koris viesosies Valdemārpilī. Radās ierosmes jaunām sadarbības iespējām. Tika diskutēts par abu valstu skolēnu apmaiņu.

 

© Valdemārpils vidusskola