Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aleksandram Čakam 110

    Dziesmas ar A.Čaka vārdiem gan kora, gan solo izpildījumā, ģitāru pavadījums, akordeona spēle, ugunīgā deja – tango, dzeja , videomateriāli uzbūra 20. – 30.gadu Rīgas atmosfēru. A.Čaks aicināja skatītājus doties kopīgā pastaigā pa Rīgas nomales trotuāriem, uz kuriem joprojām silti pukst dzejnieka sirds. Emocionāli un patiesi izjusti atklājās gan mīlestības smeldze, gan pilsētas nomales skaistums, gan bohēmas vieglums, gan strēlnieku cīņu traģiskums un nolemtība.

A.Čaka dzejas tēlus atveidoja vidusskolēni. Pārsteidza jauniešu izjustā aktierspēle un iejušanās tēlos, ko veicināja piemeklētie skatuves tērpi, rekvizīti, skatuves gaismu izvēle. Latviešu strēlnieka tērps tika nomāts no Kara muzeja. Kā atzina pulkveža lomas tēlotājs J.Pēkmanis – šāds tērps uzliek papildus atbildības sajūtu – jādomā gan par balss intonāciju, gan stāju, gan teikto vārdu patiesi smeldzīgo nozīmi.  Nedalītas skatītāju simpātijas guva A.Čaka lomas tēlotājs M.Pudņiks gan par nevainojamu skatuves tēlu, gan emocionālo un inteliģento izpildījumu. „Miglā asaro logs” Mārtiņa izpildījumā radīja emocionālu līdzpārdzīvojumu ne vienam vien skatītājam.

           A.Čaka 110. jubilejai veltīto dzejas teātri sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Maķevica un direktora vietniece izglītības jomā Daiga Vasioleka. Viņas atzina, ka ir priecīgas par talantīgiem, uzņēmīgiem, radošiem un emocionāliem jauniešiem, ar kuriem ir gandarījums kopā gan strādāt, gan priecāties par veiksmīgu darba rezultātu.

 

12.klases skolniece

 Dinija Fīrmane

© Valdemārpils vidusskola