Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Teātra pulciņa darbs 2014./15. mācību gadā

Gaidot dzejnieku Jāņa Raiņa un Aspazijas lielās jubilejas, īpaša vērība dažādos pasākumos tika pievērsta šo dzejnieku daiļradei. Pirmās ugunskristības pulciņa dalībniekiem bija jau 1.oktobrī. Septiņi pulciņa dalībnieki uzstājās Dzejas dienu noslēguma pasākumā, runājot Jāņa Raiņa dzejoļus.
            Pēc dzejas dienām sākām gatavoties Mārtiņdienai. Iestudējām teatralizētu uzvedumu, kurā izmantojām tautas dziesmas, dejas, rotaļas, dziesmas, ar kurām iepriecināt savus skolas biedrus. 10.novembrī - Mārtiņdienā savu uzvedumu rādījām jaunāko klašu skolēniem, iesaistot arī viņus jautrā gaiļu cīņā, rotaļās un dziesmu dziedāšanā.
          1.semestra lielākais pasākums teātra pulciņa dalībniekiem bija Ziemassvētku ludziņas iestudēšana. Izvēlējos iestudēt Margaritas Stārastes pasaku „Piparkūku sirds”, jo šī ludziņa ir piemērota jaunākā skolas vecuma bērniem. 19.decembrī to veiksmīgi rādījām uz lielās skatuves Ziemassvētku pasākumā Valdemārpils sporta un brīvā laika pavadīšanas centrā. Protams, jaunie aktieri neiztika bez „lampu drudža”, bet tas tika veiksmīgi pārvarēts un viss izdevās ļoti labi!
          Paralēli Ziemassvētku lugas iestudēšanai gatavoju teātra pulciņa dalībniekus Ž.Eberhardi, R.Tesļuku un M.Sjanitu skatuves runas konkursam, kurš 23. janvārī notika skolā. Martins Sjanita šajā konkursā ieguva 1.vietu un tika izvirzīts uz starpnovadu skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārtu, kurš notika 13.februā
rī Talsos. Šajā konkursā Martins, kā viens no labākajiem 1.klases dalībniekiem, tika izvirzīts uz otro kārtu. Otrā kārta notika 27. martā Talsos. Arī šoreiz žūrija Martina sniegumu augstu novērtēja un Martins tika izvirzīts uz reģiona konkursu, kurš notika Talsos 10. aprīlī. Latvijas izglītības iestāžu skatuves runas konkursā, gatavojoties XI skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Martins ieguva II pakāpi.
           Aprīļa mēnesis ir Lieldienu laiks. Arī teātra pulciņš tam gatavojās. Iestudējām A.Zūzēna ludziņu „Rūķu Lieldienas”. Tā ir jautra ludziņa par to, kā rūķi mēģināja paši dēt olas, līdz māmiņa pateica, ka Lieldienu olas dēj zaķi, bet zaķi ķerot, tiek noķerta varde! Taču brīnumi notiek! No visa sirds ticot, pat varde var atnest Lieldienu oliņas! 14.aprīlī šo ludziņu rādījām sākumskolas skolēniem un  ciemojāmies arī Valdemārpils bērnudārzā, kur tikām laipni uzņemti un apbalvoti ar garšīgām konfektēm.
            Maija mēnesī mūsu skolā tiek atzīmēta Ģimenes diena. Neticēju, ka paspēsim tik īsā laikā sagatavot ludziņu, taču ar spējīgiem un talantīgiem bērniem var izdarīt vēl vairāk! Sagatavojām I.Šteinbergas ludziņu „Vislabākā māmiņa” un dzejas kompozīciju, veltītu ģimenei. 14.maijā koncertā visi klātesošie varēja priecāties par mazo aktieru sniegumu. Arī ar šo ludziņu 26.maijā ciemojāmies pie mazajiem bērnudārza audzēkņiem.

Liels paldies visiem pulciņa dalībniekiem par izturību! Paldies arī vecākiem par atbalstu un tērpu gādāšanu!

Teātra pulciņa vadītāja Brigita Ozoliņa

© Valdemārpils vidusskola