Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Lāčplēša diena Valdemārpilī

Daba mūs lutināja ar mierīgu un siltu vakaru. Likās, ka tā bija zīme, lai valdemārpilnieki nedaudz apstātos un pārdomātu savu devumu mūsu skaistajai valstij- Latvijai. Sveču gaisma sildīja dalībnieku sirdis. Priecēja atsaucīgie Raiņa un Ambrakas ielas iedzīvotāji ar logos un uz trotuāru malām iedegtajām sveču liesmiņām. Pie Krišjāņa Valdemāra pieminekļa gājiena dalībniekus sagaidīja iedzīvotāju iedegtās sveces. Ar patiesu prieku Valdemārpils vidusskolas mazpulka priekšnieks Edžus Bumbieris atklāja svinīgo atceres brīdi. Izskanēja Leonīda Breikša vārdi:

,,Svēts mantojums šī zeme mūsu tautai,

Un svētīts tas, kas drošs par viņu krīt,

Lai mūžu mūžos zelt un plaukt Dievs ļauj tai,

Un saulei liek pār mūsu druvām līt.”

Edžus Bumbieris sacīja: „Man ir patiess prieks redzēt tik daudz gaismiņu. Šīs svecītes pierāda to, ka mēs esam pateicīgi mūsu varoņiem, mēs esam pateicīgi cilvēkiem, kuri nebaidījās no nāves. Mēs esam pateicīgi cilvēkiem, kuri nepalika malā, cilvēkiem, kuri ticēja Latvijai! Manuprāt, šī vēsturiskā diena pierāda to, ka mēs kopā varam, atliek vienīgi ticēt vienotam mērķim un labākai nākotnei.”

Turpinājumā nolikām sveces pie Krišjāņa Valdemāra pieminekļa. Zane Bērziņa visus mazpulcēnus aicināja no svecītēm zālājā blakus piemineklim izveidot skaitli 95. Laura Šironova pateicās par gaismas ceļu un novēlēja, lai šajā vakara iedegtās gaismiņas rāda ceļu, lai svētība katrā ģimenē, gaidot Latvijas dzimšanas dienu.

Paldies par atbalstu sakām Valdemārpils pilsētas pārvaldniekam Andrim Grīnbergam, pašvaldības policistam Normundam Kamolam par drošības uzturēšanu gājiena laikā. Pateicamies Valdemārpils pilsētas bibliotekārēm par sadarbību, sapratni un atbalstu. Prieks par iedzīvotājem, kuri piedalījās pasākumā.

Mēs varam radīt tradīcijas. Svētku izjūtas mums neviens neiedos, tās jārada pašiem. Šādi pasākumi audzina mūsu pilsētas patriotus, rosina lepoties ar savu mazpilsētu – Valdemārpili.

Valdemārpils vidusskolas mazpulka vadītāja Anda Dzene

© Valdemārpils vidusskola