Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • VVSK2016

Nordplus projekta realizācija sadarbībā ar lietuviešiem

       Projekta ietvaros abas skolas realizē sekojošas aktivitātes: iepazīst abu valstu kultūras, tradīcijas, vēsturi; izzina, pēta dažāda veida profesijas (retās profesijas, populārās profesijas, profesijas kuras mūsdienās vairs nav sastopamas). Profesijas projekta gaitā ir iespējams iepazīt gan teorētiski, gan praktiski. Skolēni ir veidojuši “Ģimenes profesiju koku”, veikuši pētījumu par savu sapņu profesiju, grupu darbos diskutējuši par populārajām un nozīmīgajām profesijām mūsdienās, video materiālos guvuši informāciju par retajām profesijām (piem., skursteņslauķis, zefīru gatavotājs u.c.), izstrādājuši projekta Logo. Aktivitāšu ietvaros - praktiski darbojoties, bērni ir iepazinuši dārznieka un mežstrādnieka profesijas (stādījuši priedes un ozolus, sējuši zāli); iepazinuši pavāra profesiju (vārījuši putru, ēnojuši un asistējuši pavāram darbā); ēnojuši skolotāju un bērnudārza audzinātāju darbu; izmēģinājuši IT programmētāja prasmes (programmējuši robotus). Skolā ir viesojušies dažādu profesiju pārstāvji, kas bērnus ir iepazīstinājuši ar savu darba specifiku, izglītības iegūšanas un darba iespējām. Paldies, Valsts policijas un Pašvaldības policijas pārstāvjiem, skolas medmāsai, karjeras izglītības speciālistam un 2 vecākiem (dalījās pieredzē par darbu Jauniešu brīvā laika pavadīšanas centrā un skolā). Skolēniem bija iespēja apmeklēt uzņēmumus Talsu novadā- Wikawood, SBE Latvija, Stendes selekcijas izmēģinājumu stacija,  Liepājā- Liepājas SEZ, Lesjofors Springs LV, Scan- Plast Latvia.
       2018. gada nogalē Valdemārpils vidusskolā viesojās 20 Jezuītu skolas bērni un viņu pedagogi.
Šī gada maijā Valdemārpils vidusskolas audzēkņi un pedagogi devās vizītē pie projekta sadarbības partneriem. Vizītes laikā skolēni ciemojās Šauļu Jezuītu skolā, iepazinās ar Šauļu pilsētu, tās skaistākajām un ievērojamākajām vietām. Viņiem bija iespēja uzzināt par lietuviešu tautas kultūru un tradīcijām, apmeklēt pilsētas muzejus un iesaistīties dažādās sportiskās aktivitātēs. Skolēni apmeklēja divas profesionālās skolas, kur, piedaloties praktiskās nodarbībās, guva priekšstatu par konditora, pārdevēja, galdnieka un celtnieka profesijām. Skolēni viesojās Šauļu ugunsdzēsēju depo, iepazinās ar “Neaustiniai” un Velosipēdu rūpnīcām, to darbinieku profesijām.
Projekta ietvaros tika organizēts arī brauciens uz Kauņu, lai paviesotos Kauņas Jezuīti ģimnāzijā, piedalītos praktiskā nodarbībā – šokolādes meistarklasē  kafejnīcā “Šokoladine”, kā arī apskatītu Vecpilsētu, kura bagāta ar vēsturiskiem apskates objektiem. Skolēniem bija arī iespēja piedalījās ekskursijā Kauņas starptautiskajā lidostā.
       Visi projekta dalībnieki piedalījās konferencē, kur informēja par savu projekta ietvaros veikto pētījumu rezultātiem,kā arī vēroja lietuviešu skolēnu prezentācijas un iesaistījās diskusijās.
           

             

© Valdemārpils vidusskola