Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • VVSK2016

Apsveikums valsts svētkos

sveicam

Kārtība braukšanas kartes nozaudēšanas gadījumā

braukš karte

"Latvijas skolas somā" - ekskursija uz Rīgu

ek      Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 14. februārī mēs - Valdemārpils vidusskolas 10.-12.klašu skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz Rīgu. 
      Piedalījāmies interaktīvā orientēšanās spēlē „Rīga 1944”. Šī spēle deva iespēju labāk iepazīt Vecrīgu un tās nozīmīgākās vēsturiskās ēkas, kā arī izprast to, kāda bijusi dzīve Rīgā 1944. gadā. Spēles laikā mēs apguvām dažādus vēstures notikumus un faktus, piemēram, uzzinājām, kurā gadā sākusi darboties Rīgas sinagoga un kāpēc uz kādu laiku tā nedarbojās. 
      Ekskursijas turpinājumā apmeklējām Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Mākslas muzejā apskatījām izstādi “Džemma Skulme. Viņas glezniecība”, Ērika Apaļā personālizstādi “Ģimene” un patstāvīgās ekspozīcijas. Mums bija iespēja redzēt slavenus latviešu mākslinieku darbus, kā arī apbrīnot mākslas muzeja arhitektūru. 
      Dienas noslēgumā apmeklējām teātra izrādi Latvijas Nacionālajā teātrī „Arī vaļiem ir bail”. Izrāde lika aizdomāties par dažādām dzīves situācijām, pārdzīvojumiem un notikumiem. 
      Paldies par šo brīnišķīgo iespēju doties šajā izzinošajā un interesantajā ekskursijā!

Valdemārpils vidusskolas
11. klases skolniece Lauma Leja

“Ko stāsta barikāžu ugunskura liesma?”

      “Šis laiks vienmēr mazliet smaržos pēc ugunskura dūmiem, tas atsauks atmiņā 1991... Dūmiem, kuri, kāpjot debesīs, aiznes mūsu domas, cerības un vēstījumu kam augstākam - būt brīviem un laimīgiem savā zemē.”
     17. janvārī 1.-12.klašu skolēni un darbinieki devās skolas pagalmā, lai veroties ugunskura liesmās, atsauktu atmiņā tā laika notikumus. Vienojoties kopīgā dziesmā, baudot siltu tēju un sarūpēto cienastu, centāmies sajust tā laika noskaņu un vienotības sajūtu.

barik.3

Radošā diena “Izzini, iedvesmojies, radi!”

radosadiena1920    2019.gada 19.decembrī 1.-12.kl. skolēniem notika Radošā diena “Izzini, iedvesmojies, radi!”, kuras laikā bija iespēja piedalīties projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, programmas “Latvijas skolas soma” nodarbībās, kā arī pedagogu piedāvātajās aktivitātēs, kā, piemēram, enkaustikas darbnīcā, piparkūku meistarklasē, loģikas, prāta spēlēs, Ziemassvētku viktorīnā.
          Programmas “Skolas soma” ietvaros Rakstniecības un mūzikas muzejs piedāvāja drāmas darbnīcas “Eža kažociņš”, ‘Čigānmeitēns Ringla”, kurās skolēni kopā ar vadītāju lasīja pasakas, tērpās maskās un veidoja izrādi, nodarbību “Blēņas un Ziedonis”, kurā radīja savu pasaku. Sveču meistardarbnīcā skolēniem bija iespēja izveidot savu sveci un iepazīties ar sveču gatavošanas tehnoloģijas senatnē, spēlējot biedrības “Cita Rīga” lielformāta spēli “Latvijas valsts simboli”, dalībnieki atraktīvā veidā iepazinās ar valsts simboliem, kā arī izveidoja simbolu ceļvežus. Jauks dienas noslēgums bija O.Vācieša dzejas perfomance “Lūdzami, nekāpiet laukā!”, kurā piedalījās LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studenti un režisore Zane Daudziņa.
          Karjeras projekta ietvaros notika pasākumi “Atspēriens manai nākotnei”, “Mana nākotnes profesija”, “Izzini profesijas!”, kā arī tikšanās ar NBS pārstāvi, ar LU Rīgas medicīnas koledžas pārstāvjiem, kuri piedāvāja arī veikt praktiskus uzdevumus - mērīt asinsspiedienu, noteikt skābekļa saturāciju asinīs, veikt injekcijas mulāžā.

1 lapa no 3

© Valdemārpils vidusskola