Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • VVSK2016

Zinātnieku nakts 2017

 
zin.nakts1718
                  Šī gada 29. septembrī Valdemārpils vidusskolas skolēniem, kā katru gadu, tika dota iespēja apmeklēt Zinātnieku nakti Rīgā, kurai šogad tēma bija “Inovācijas”.
            Dalība Zinātnieku nakts pasākumos deva mums iespēju izzināt, papildināt savas zināšanas, kā arī uz brīdi iejusties fiziķu un ķīmiķu pasaulē. Pasākumu ietvaros mums tika dota iespēja uzzināt ko jaunu par dažādiem lidaparātiem, pašiem iejusties pilota lomā. Izmēğinājām arī 3D pildspalvu un veidojām savu satelīta modeli. Izzinājām jaunus ķīmiķu pasaules brīnumus. Veidojām paši savus ‘slaimus', vērojām, kā top saldējums un piedalījāmies dažādos eksperimentos.
Pēc mūsu domām visinteresantākā bija tieši ķīmiķu fakultāte, jo paši varējām piedalīties eksperimentos un uzzināt daudz interesantu lietu. Paldies skolotājai Agrai Uselei, ka devās kopā ar mums šajā aizraujošajā piedzīvojumā.
Evika Freiberga,
10.klases skolniece

Lai riepas ir velosipēdam, bet nav uz vēdera!

              15. septembrī Valdemārpils vidusskolā un tās apkārtnē norisinājās skolu komandu konkurss «Melniem dūmiem sakām NĒ, ar riteni ir jārullē!». Tajā piedalījās 19 komandas no 14 Latvijas skolām.
Šo notikumu ar Talsu novada jauniešu iniciatīvu projekta konkursā gūto pašvaldības atbalstu rīkoja Valdemārpils vidusskolas ekopadome. Aicinājumam piedzīvot neikdienišķu skolas dienu bija atsaukušās komandas no Talsiem, Pūņām, Sabiles, Laucienes, Mērsraga, Zantes, Babītes, Aizupes, Carnikavas, Jelgavas, Ozolniekiem un Rīgas.
 DSC7982
111 5628Elīnas Lāces raksta turpinājumu lasiet šeit:  

Viss mainās- nekas nezūd

       cemexlogo  Valdemārpils vidusskola sadarbībā ar nodibinājumu "Cemex iespēju fonds" ir realizējusi projektu "Viss mainās- nekas nezūd!", kura ietvaros ir veiktas dažādas aktivitātes. Sākotnēji Ekopadomes skolēni sadarbībā ar tās koordinatori D.Vasioleku izstrādāja prezentāciju, kura sniedza ieskatu par dažādiem vides jautājumiem, bet īpašu akcentu liekot uz organisko atkritumu uzglabāšanu un kompostēšanu, kā arī tika sniegta informācija par projektu.
     cemex(1)   Ekoskolas koordinatore D.Vasioleka sagatavoja informatīvo materiālu, kurš informēja sabiedrību par dažādiem vides jautājumiem, bet īpašu akcentu veltot organisko atkritumu uzglabāšanai un kompostēšanai. Kompostēšana īpaši aktuāla kļuva šajā pavasarī, kad Talsu novada dome pieņēma lēmumu ar kuru ierobežoja lapu, sausās zāles, zaru u.tml. dedzināšanu pilsētu teritorijās.

Lasīt tālāk...

Šogad trīs skolās uzsākta īpaša graudu audzēšanas programma

   dzirnavnieks 17  Pēc AS “Rīgas Dzirnavnieks” iniciatīvas šogad trīs skolās uzsākta izglītojoša graudaugu audzēšanas programma. Tās ietvaros skolēni   audzē auzas un veic novērojumus. Šis ir jau otrais gads, kad skolās tiek īstenots šāds pētnieciskais projekts, kas ļauj skolēniem labāk iepazīt graudaugus.
       Šogad programmā piedalās pamatskolas skolēni no trīs skolām, kas īsteno Ekoskolu programmu: Valdemārpils vidusskola,  Kuldīgas Alternatīvā sākumskola, Padures filiāle un Aizupes pamatskola.
       Mūsu skolā šajā programmā iesaistījās  mazpulcēni un viņu vadītāja A.Dzene. Šobrīd skolēni ar z/s “Vītoliņi” saimnieka Ēvalda Šmala- Šmāliņa  atbalstu  nelielā laukā ir iesējuši sēklas.  
      Turpmāk mazpulcēni regulāri veiks pierakstus par auzu attīstību– novērtēs laika apstākļu ietekmi uz graudaugu augšanu, pētīs grauda veidošanās un gatavības procesu, kā arī noteiks tā vērtīgās īpašības.

Lai visiem droša vasara

            Ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks ir gandrīz klāt. Lai
111 5588atpūta vasarā netiktu sabojāta ar kādu nelaimes gadījumu, ir jāapzinās riski, ar kādiem ikviens no mums vasaras laikā var saskarties, kā arī tos pasākumus, kurus būtu jāievēro, lai riski nerealizētos dzīvē un nesagandētu mūsu vasaru un veselību. Mums rūp mūsu skolēnu veselība un drošība, tādēļ  29. maijā skolā notika Drošības diena un Pirmās palīdzības sacensības.
            Dienas sākumā notika ugunsgrēka mācību trauksme un skolēnu evakuācija, kuru organizēja un pārraudzīja VUGD darbinieki. Pēc tās 1.-4.kl. skolēniem par dažādiem drošības noteikumiem vasarā atgādināja VUGD, Latvenergo pārstāvji, skolas medmāsa V.Alkšbirze, savukārt, nodarbību “Ēdams, neēdams?!” vadīja bioloģijas skolotāja I.Metuzāle.
Lasīt tālāk...

1 lapa no 2

© Valdemārpils vidusskola