Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nometne

 

Mazpulcēnu nometne „Visu daru es ar prieku!” Valdemārpilī

mazpulki2016(1)

        No 18. līdz 22. jūlijam Valdemārpilī norisinājās Mazpulku nometne „Visu daru es ar prieku”. Man, kā Valdemārpils vidusskolas Mazpulku biedrei, viss organizēšanas process un darbība bija ļoti liels piedzīvojums. Lai gan pagājis laiks, labās atmiņas nekur nav izgaisušas. Organizēšanas procesā tika ieguldīts liels darbs, kas noteikti atmaksājās.
    Nometnes pirmajā dienā mēs, Valdemārpils mazpulcēni, nolēmām sagaidīt dalībniekus pie Valdemārpils pilsētas zīmes. Mēs pārģērbāmies par labajām raganiņām. Raganiņu lomās iejutos es, skolotāja Inguna Sproģe, Arita Anderdorfa un Zane Bērziņa. Tie, kas apstājās pie zīmes, varēja izbaudīt raganiņu labās attīrīšanas burvestības un saņemt īpašo dziru. Nometnes dalībnieku pirmais uzdevums bija reģistrēties pie skolas un uzsliet telti skolas sporta laukumā, veidojot telšu pilsētiņu. Vēlāk visi kopā devāmies uz baznīcu, kur notika svinīgais dievkalpojums un Mazpulku karoga iesvētīšana, kā arī jaunā Valdemārpils vidusskolas mazpulka karoga iesvētīšana. Mūsu karogu nesa mazpulcēns Elvis Jansons. Tālāk sekoja ziedu nolikšana pie Krišjāņa Valdemāra pieminekļa un svinīgais gājiens no pilsētas centra uz Valdemārpils vidusskolu. Arī man bija uzticēts šis gods. Pirmdienas vakars noslēdzās ar labo raganiņu ballīti, kuras laikā notika dejas, rotaļas un katra Mazpulka tērpu, slotu atrādīšana. Labākie tērpi un slotas saņēma diplomus. Valdemārpils vidusskolas mazpulks saņēma diplomu kā „roķīgākās raganiņas”.
     Otrdien mazpulcēniem bija saspringta un radoša diena, jo visas dienas garumā viņiem notika dažādas nodarbības. Kopā tika piedāvātas 22 nodarbības – “Strebjamā meistarnīca”(Kārlis Ziediņš), “Spēlmaņu meistardarbnīca”(Vita Krauze), “Krāšņuma meistarnīca”(Zane Bērziņa), “Mālēšanas meistarnīca”(Edīte Miske), “Mīcīšanas meisternīca”(Guna Vilka), “Franču valodas darbnīca” (Egons Ķiršakmens) un daudzas citas interesantas nodarbības, ko vadīja skolotāji, absolventi un vienkārši aktīvi cilvēki. Katrai grupai bija iespēja apmeklēt četras dažādas nodarbības. Vakara daļā mazpulcēnus priecēja Piena ballīte. Varu teikt lielu paldies Talsu, Tukuma un Rīgas Piena kombinātiem par atbalstu un interesantiem uzdevumiem.
     Trešdiena bija lielā pārgājiena diena, kas mazpulcēniem bija liels pārbaudījums, jo kopā vajadzēja pieveikt ap 20 km. Pārgājiena laikā mazpulcēni apskatīja Valdemārpils un tās apkārtnes ievērojamākās vietas, pildīja atjautības uzdevumus un veica citas aktivitātes. Laumu dabas parkā pārgurušos mazpulcēnus sagaidīja milzīgs zupas katls. Pēc zupas ēšanas parkā un atpūtas dalībnieki kājām devas atpakaļ uz Valdemārpili, kur vakara gaitā visus klātesošos priecēja talantīgākie mazpulcēni. Talantu šovā piedalījās gan dziedātāji, gan dejotāji, gan citu talantu pārstāvji, bet visu vērtēja erudītā žūrija.
      Ceturtdiena iesākās tikpat agri kā citas dienas, jo mazpulcēni devas ekskursijā, lai apskatītu vairākas interesantas vietas. Man bija atbildīgs uzdevums, jo biju ekskursijas vadītāja. Mans uzdevums bija aprēķināt laikus, cik ilgi varam būt objektā, noskaidrot , kur jābrauc un jāsazvana cilvēki, pie kuriem braucām. Šī tiešām bija liela pieredze un man bija ļoti liels prieks, ka es tiku ar visu galā. Man bija pati labākā grupa, un mēs apskatījām šinšillu audzētavu „Kalnmalas”, ābeļdārzu „Vilki”, Lielsalu kūdras purvu, Liepniekvalka alas, Slīteres bāku, Lībiešu kultūras centru un Mazirbes baznīcu. Citas grupas apskatīja, piemēram, Pāces vilnas fabriku, Slīteres nacionālo parku, Dundagas pili, Pēterezera takas un sveču liešanu „Bandeniekos”. Visu grupu satikšanās punkts bija Mazirbes jūrmala, kur ikviens varēja piedalīties dažādas sportiskas aktivitātes.
    Laiks paskrēja vēja spārniem un piektdiena pienāca ļoti ātri. Notika nometnes noslēgums, pateicības vārdi un atvadas no iepazītajiem cilvēkiem. Galvenā raganiņa katram mazpulkam pasniedza sertifikātu par to, ka viņi bijuši Valdemārpilī, bet katrs mazpulcēns saņēma mazu raganu slotiņu. Valdemārpils mazpulcēni ieguldīja lielas pūles, lai taptu šī nometne, jo darba bija daudz. Domāju, ka visi mazpulcēni šo nometni atstāja tikai ar pozitīvām emocijām un labiem iespaidiem. Zinu, ka noteikti tika satikti jauni draugi, ar kuriem varēs tikties arī citos Mazpulku pasākumos. Saku lielu paldies visiem , kas piedalījās nometnes organizēšanā, jo kopā mums ir spēks! Šis bija skaists piedzīvojums piecu dienu garumā, ko atcerēšos vēl ilgu laiku. Lai gan šis bija pēdējais mans pasākums mazpulkā, jo šogad pabeidzu vidusskolu un tagad mācos Latvijas Universitātē, es vienmēr esmu gatava piedalīties citos pasākumos un palīdzēt savam Valdemārpils vidusskolas mazpulkam. Lielu paldies saku skolotājai Andai, kas mani iesaistīja šajā kustībā! Un noslēgumā varu teikt – „Visu daru es ar prieku”!
Laura Šironova

© Valdemārpils vidusskola