Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

LEGO robotikas pulciņa dalība FLL turnīros

 FIRST LEGO League programmas mērķis ir iedvesmot skolēnus pievērsties tādām nozarēm kā zinātne, tehnoloģijas, inženierija, matemātika, kā arī attīstīt tiem nepieciešamās zināšanas un iemaņas.  Sagatavošanās posmā vairāku mēnešu garumā tiek būvēti roboti, piemeklēts piemērotākais dizains katram robotam un izvērtēta robotu funkcionalitāte misiju veikšanai, tad seko programmēšana un programmu testēšana. Gatavošanās FIRST LEGO League robotikas sacensībām ietver vairākus posmus, jo komandām ir ne tikai jāsagatavojas robotu spēlei, bet jāveic pētījums un jāizstrādā projekts par sezonas tēmu, jāveic  mājasdarbi.


       2019.gada 24. martā FLL turnīrs norisinājās Jelgavas 4.sakumskolā. “Valdemārpils zobrati” dalībnieki: Artis Alksnis, Deivids Veide, Martins Sjanita, Valters Folkmanis, Raitis Reinis Kalmans – Kalnmals, Matīss Ūrmanis un skolotāja Aiga Bērziņa. Komanda sniegums tika labi novērtēts un mūsu komanda tika izvirzīta dalībai finālā. Diemžēl, objektīvu iemeslu dēļ tika pieņemts lēmums finālā nestartēt. 


2018.gada 9. un 10. februārī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē notika FIRST LEGO League turnīrs, kurā piedalījās skolēni no dažādām Latvijas skolām, tai skaitā arī no Valdemārpils vidusskolas. Mūsu komandas “Valdemārpils zobrati” dalībnieki: Artis Alksnis, Deivids Veide, Martins Sjanita, Adriāns Daugats, Raitis Reinis Kalmans – Kalnmals, Valērijs Ivanovs un skolotāja Aiga Bērziņa. 
Pirmajā dienā iekārtojām skolas stendu, piedalījāmies pasākuma atklāšanā kopā ar vēl 25 komandām, pasākuma organizētājiem un tiesnešiem. Pēc tam komandas pārstāvji tiesnešiem atrādīja programmas kodu un pastāstīja par robota dizainu, kā arī veica 1.raundu robotu spēlē, iegūstot 85 punktus, kas bija 4. labākais rezultāts. Pirmais satraukums bija garām, tad sekoja komandu sagatavotie priekšnesumi. Martins braši uzstājās, norunājot dzejoli “Tētis šoferis”, par ko saņēma skatītāju simpātiju balvu. 

Otrajā dienā komandas dalībnieki demonstrēja savas zināšanas par veikto pētījumu, startēja vēl divos robotu spēles raundos, uzlabojot rezultātu par 30 punktiem. Dalībnieki izmantoja iespēju kontaktēties, sadraudzēties ar domubiedriem no visas Latvijas. Satraukuma mirkļi mijās ar pārdzīvojumiem par neveiksmēm un prieku par veiksmēm. Prieks par Arta un Deivida precizitāti, izlēmību, pacietību robotu spēles laikā! Tā kā pieci no mūsu komandas “Valdemārpils zobrati” dalībniekiem LEGO robotikas pulciņā darbojas tikai pirmo gadu, tad 6. vieta robotu spēlē 26 komandu konkurencē ir ļoti labs sasniegums.

Lai gan neieguvām čempiona kausu, esam priecīgi par paveikto, rasto stimulu turpmākajam darbam, gūto pieredzi un lepojamies, ka bijām dalībnieku vidū. Kopābūšana divu dienu garumā palīdzēja sajust komandas darba vērtību. Paldies dalībniekiem par izturību un veiksmīgo dalību turnīrā!

           

2017. gada 4. un 5. martā Valkas kultūras namā 
IMAG0907
notika FIRST LEGO League robotikas sacensības, kurās piedalījās ap 300 skolēnu no dažādām Latvijas skolām, tai skaitā arī no Valdemārpils vidusskolas – Estere Sterķe, Miks Veide, Aleks Brīvkalns, Oskars Jansons, Krišs Kviesis, Kaspars Grīnbergs, Valērijs Ivanovs, Dāvids Lipenbergs un skolotājas Inguna Sproģe, Aiga Bērziņa.
 Šajā 2016./ 2017. ANIMAL ALLIES jeb “Dzīvnieki - sabiedrotie” sezonā komanda izzināja cilvēku un dzīvnieku savstarpējo mijiedarbību. Sacensību trasē katra misija bija saistīta ar dzīvnieku glābšanu, pārvietošanu, cilvēku un dzīvnieku mijiedarbību.
4.martā mūsu LEGO robotikas pulciņa dalībnieki 
IMAG0901
devās uz Valku, lai demonstrētu savas spējas LEGOMindstorm EV3 robotu būvēšanā un programmēšanā, prezentētu savas zināšanas par veikto pētījumu un izmantotu iespēju satikties ar domubiedriem no visas Latvijas. Pasākumā piedalījās 31 komanda, kur katrai līdzi bija informatīvs stends par savu skolu. Tā bija lieliska iespēja plašāk iepazīt dažādu skolu piedāvājumu, apmainīties ar suvenīriem un pastāstīt par savu skolu. Pasākuma organizētāji bija sarūpējuši dažādas papildus 
igaun1
aktivitātes, kas  tika realizētas starp robotu spēles raundiem, tādēļ pirmā diena pagāja nemanot. Pirmais satraukums bija garām, tad laiks komandu priekšnesumiem un ballītei. 5.marta rītā izmantojām izdevību un devāmies uz Valgu Igaunijā, kas bija pāris minūšu gājiena attālumā no nakšņošanas vietas. Otrajā sacensību dienā prezentējām savu izstrādāto projektu un veicām divas robotu spēles. Satraukuma mirkļi mijās ar pārdzīvojumiem par neveiksmēm un prieku par veiksmēm. Komandas kopābūšana divu dienu garumā palīdzēja sajust komandas darba, sadarbības vērtību.
Valdemārpils vidusskolas komanda  FIRST LEGO League sacensībās piedalījās jau trešo gadu. Lai gan neieguvām čempiona kausu, esam priecīgi par paveikto, rasto stimulu turpmākajam darbam, gūto pieredzi un lepojamies, ka bijām dalībnieku vidū.

 Valdemārpilsvidusskolas LEGO robotikas pulciņa vadītāja Aiga Bērziņa

© Valdemārpils vidusskola