Valdemārpils vidusskola

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Konkursi, pasākumi

22.martā mazpulcēni (sk. A. Dzene) un Modes studijas meitenes (sk. A.Dzene, K.Petroviča) 1.-11.kl. skolēniem demonstrēja konkursa "Es sāku ar sevi Tīrai Latvijai" darbus - stilīgus, pašu darinātus iepirkuma maisiņus un somas. Darbu autori un skolotāja Anda aicināja ikvienu sākt ar sevi- ikdienā rīkoties videi draudzīgi un mazināt plastmasas atkritumu piesārņojumu.

 ricibasdienas1819

 Akcija “Pavasara vēstneši – svaigi un gardi zaļumi uz palodzes”

       ekoakcija18   


Tuvojoties pavasarim, Ekopadome 1.-7.kl. skolēnus aicināja sagaidīt to ar pašu audzētiem zaļumiem. Skolēni kopā ar klases audzinātājiem audzēja rukolu, kressalātus, sīpollociņus, lai pēc tam tos notiesātu, gatavojot dažādas maizītes. Akcijā aktīvi piedalījās 1.,2., 6ab.kl. skolēni un mazpulcēni.

 

 


Konkurss “Mana pilsēta, novads gadalaikos”
piejura1718
          AAS “Piejūra” organizētā  zīmējumu konkursa  tēma šogad bija “Mana pilsēta, novads gadalaikos”. Kopumā tika iesūtīti 224 skolēnu zīmējumi. Gleznojot dažādās tehnikās, bērni un jaunieši savos darbos atainojuši iemīļotas savas pilsētas vai novada ēkas, vietas un ainavas. 
          No mūsu skolas konkursam tika izvirzīti 3a, 3b., 4., 5., 7. un 10.kl. skolēnu T.Jansones, Š.U.Braunfeldes, L.Paipalas (sk.K.Petroviča), R.Krūtes, S.Stromaņa, L.Sīpolas, Z.Zdanovičas (sk.E.Miske), E.Bērziņas, B.Kārklevalkas (sk. I.Valberga),  S.Zdanovičas, P.Pavlovskas,   D.Gruntiņas, J.Dzirvinskas (sk. G.Čudere) darbi.
          Kalendārā tika publicēti arī 3 mūsu skolas skolēnu darbi -  Paulas Pavlovskas zīmējums “Senā zvejniecība  Sasmakas ezerā, Antras Šironovas zīmējums “Valdemārpils luterāņu baznīca” un Elīnas Bērziņas zīmējums “Ārlavas mazbānītis”.

 

 Zaļā pēcpusdiena
zalapecpusdiena171819.decembrī Valdemārpils izstāžu zālē skolotāja Inguna Metuzāle, sadarbojoties ar Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Slītere” vadītāju Andru Ratkeviču  organizēja pasākumu “Zaļā pēcpusdiena 8.,10.kl. skolēniem un skolas ekokopadomei. Pasākumā piedalījās zoologs Vilnis Skuja. Skolēni noskaidroja, kāpēc Sasmakas ezerā dzīvojošie ūdensputni nelido uz siltajām zemēm- vai pie tā ir vainīga cilvēku rīcība, jo viņi tos baro. Vai un kā barot putnus ziemas periodā? Kādus putnus visbiežāk var redzēt pie putnu barotavām? Zaļās pēcpusdienas dalībniekiem bija jāatpazīst arī dažādi putni.
 Skolēni uzzināja vairāk par putnu dzīvi un paradumiem, bet lektori arī aicināja skolēnus būt atbildīgiem par tiem, ko esam pieradinājuši.

 Inguna Metuzāle

 

 Ekopadomei – Lielā balva
DSCF0487       1. decembrī skolā bija ieradušies "Reāls piedzīvojums" valdes priekšsēdētājs S.Krastiņš un Vides izglītības fonda pārstāve I.Rusmane, lai   ekopadomei pasniegtu Ekoskolu Rīcības dienu konkursā iegūto Lielo balvu  - brīvdabas kvestu  690 EUR vērtībā "Aktivitāšu un veselības trasē" pie Ulbrokas ezera.
       Brīvdabas kvests ir noslēpumaina, pārsteigumiem pilna saliedēšanas, komandas veidošanas, komunikācijas uzlabošanas, līderības veicināšanas komandas aktivitāšu piedzīvojumu trase. Trasē būs ap 20 dažādi šķēršļi, pārbaudījumi, objekti, atjautības, sadarbības un uzmanības uzdevumi. Izpildot visus pārbaudījumus, komanda iegūs REĀLS PIEDZĪVOJUMS milzu kausu un katrs dalībnieks saņems arī diplomu/sertifikātu. 
            Paldies visiem ekopadomes dalībniekiem par ieguldīto darbu!

  

Putras diena
       Arī šogad Valdemārpils vidusskolas 1.-8.klašu skolēni tika aicināti piedalīties Vislatvijas Putras programmas aktivitātēs.
    19., 20.oktobrī sākumskolas skolēniem Putras stundu vadīja devīto un desmito klašu skolēni, iepazīstinot skolēnus ar prezentāciju “Auzās ir spēks!” un palīdzot gatavot reklāmas superputrai – auzu putrai.
       Paldies skolēniem un skolotājai Ingunai Metuzālei par ieguldīto darbu un laiku!
111 5721111 5723

 

Konkurss "Erudīts"
erudits      3.februārī 5.-12.kl.skolēni mērojās spēkiem konkursā “Vesels cilvēks – laimīgs cilvēks”.
      Konkursa mērķi bija pievērst  skolēnu uzmanību veselīgam uzturam, rosinot ikdienas ēdienkartē iekļaut veselīgu pārtiku, kā arī transporta ietekmei uz vidi, veselību un drošību, rosinot izvēlēties ilgtspējīgu, dabai un veselībai draudzīgu pārvietošanās veidu.
     Konkursā skolēni pildīja dažāda veida uzdevumus 7 stacijās, piem., “Veselīga uztura piramīda”, “Dārzeņu mikslis”, “Transporta veidi”, “Transporta ietekmes”, “Mans draugs – velosipēds”.
       Konkursā 1.vietu ieguva 7.kl.2.komanda un 10.kl.komanda, 2.vietu – 6., 12. un 9b.kl. komandas, bet 3.vietu – 8.kl. un 9a.kl.komandas. 


 
3.marts - Pasaules Savvaļas sugu aizsardzības diena
       20.martā pie 4.,6.,8.,11. klašu skolēniem viesojās Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas dabas izglītības centra “Slītere” vadītāja Andra Ratkeviča.
         A.Ratkeviča piedāvāja interesantu nodarbību veltītu Pasaules Savvaļas sugu aizsardzības dienai.  Nodarbības laikā skolēni uzzināja par savvaļas augu un dzīvnieku sugu aizsardzību, aplūkoja muitā ceļotājiem konfiscētus priekšmetus, jo izgatavoti no apdraudētām sugām, kā arī spēlēja galda spēli, kuru izspēlējot, skolēns pats nonāk izvēles priekšā, ko ceļojot pa pasauli “iegādāties” kā suvenīru, lai nenodarītu pāri savvaļas augu un dzīvnieku populācijām un nepārkāptu likumu.
111 5456111 5454


Viss mainās - nekas nezūd

cemexlogoPie Valdemārpils vidusskolas projekta ietvaros top komposta kaudzes novietne, kur skola varēs kompostēt gan organiskos atkritumus, cemex2017kuri sakrājas ikdienā, gan organiskos atkritumus, kuri veidojas apsaimniekojot skolas teritoriju. Iepriekšējos gados skolai bija sarežģīti un dārgi atbrīvoties no organiskajiem atkritumiem, kuri veidojas apsaimniekojot skolas teritoriju. Skolēni aicināja pilsētas iedzīvotājus nededzināt vecās lapas rudenī, taču arī skolai veco lapu jautājums bija visnotaļ problemātisks. Komposta kaudzes novietne tiek veidota ar nodibinājuma “CEMEX IESPĒJU FONDS” finansiālu atbalstu.

Graudaugu audzēšanas programma 
dzirnavnieks 17
     Pēc AS “Rīgas Dzirnavnieks” iniciatīvas šogad trīs skolās uzsākta izglītojoša graudaugu audzēšanas programma. Tās ietvaros skolēni   audzē auzas un veic novērojumus. Šis ir jau otrais gads, kad skolās tiek īstenots šāds pētnieciskais projekts, kas ļauj skolēniem labāk iepazīt graudaugus.
  Šogad programmā piedalās pamatskolas skolēni no trīs skolām, kas īsteno Ekoskolu programmu: Valdemārpils vidusskola,  Kuldīgas Alternatīvā sākumskola, Padures filiāle un Aizupes pamatskola. Mūsu skolā šajā programmā iesaistījās  mazpulcēni un viņu vadītāja A.Dzene. Šobrīd skolēni ar z/s “Vītoliņi” saimnieka Ēvalda Šmala- Šmāliņa  atbalstu  nelielā laukā ir iesējuši sēklas.
       Turpmāk mazpulcēni regulāri veiks pierakstus par auzu attīstību– novērtēs laika apstākļu ietekmi uz graudaugu augšanu, pētīs grauda veidošanās un gatavības procesu, kā arī noteiks tā vērtīgās īpašības.

 

Ekoskolu Rīcības dienas
111 5271Latvijā jau ceturto gadu norisinās Ekoskolu Rīcības dienas. Šogad tās notika no 7. līdz 13. novembrim. “Zaļā domāšana, zaļais dzīvesveids un ilgtspējīga rīcība – tās ir vērtības, kas sevī iemieso modernas, attīstītas un zaļas Latvijas nākotni,” izrādot rūpes par dabu un sabiedrību, Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis mudina visus iesaistīties Ekoskolu Rīcības dienās.Rīcības dienas notika arī Valdemārpils vidusskolā, akcentējot tēmu “Transports”. Pirmdien notika zibakcija “Mirdzi un esi redzams!”, kuras laikā tika pārbaudīts, vai skolas darbiniekiem un skolēniem ir atstarotāji. Otrdien skolēni tika aicināti darboties radošajā darbnīcā “Mans sapņu transporta līdzeklis”, kurā viņiem bija jāuzzīmē videi draudzīgs transporta līdzeklis. Trešdien skolā notika pasākums “Lēnāk brauksi, tālāk tiksi!”, kura laikā skolēni varēja pārbaudīt savas prasmes lēnajā braukšanā un līdzsvara noturēšanā uz velosipēda. Ceturtdien sākumskolas skolēni tika aicināti piedalīties akcijā “Uz skolu ar rotaļu, nevis īsto auto!”.  Ar saviem līdzpaņemtajiem auto skolēni varēja piedalīties ekopadomes rīkotajās aktivitātēs.Rīcības dienu mērķis ir iedrošināt mūs visus mainīt savus ikdienas paradumus, tādēļ Valdemārpils vidusskolas ekopadome visus aicina atbildīgi attiekties gan pret apkārtējo vidi, gan pret savu veselību un drošību. Tīra vide un  veselība – tas ir mūsu transports uz nākotni.Pievienojies arī TU!Sandija Driņķe,12.klases skolniece, ekopadomes pārstāve                     
   
Veselības kokteiļstunda          
27. janvārī sākumskolas skolēniem notika pasākums – konkurss “Veselības kokteiļstunda”.
Pasākuma mērķis bija pievērst  skolēnu uzmanību veselīgam uzturam un rosināt ikdienas ēdienkartē iekļaut ēdienus no dārzeņiem, augļiem un ogām. Receptes dažādiem gardumiem skolēni sagatavoja  kopā ar vecākiem, skolotājiem vai klasesbiedriem. Tās pēc konkursa tika izvietotas izstādē skolā, lai arī vecāko klašu skolēnus un darbiniekus rosinātu pievērst uzmanību veselīgam uzturam.
Konkursā skolēnu jauktās komandas apmeklēja 8 stacijas, piem., “Pagrabs”, “Virtuve”, “Sakņu dārzs”, “Fotostudija”, “Mežs”. Stacijās skolēni aktīvi 
111 5415iesaistījās dažādu uzdevumu veikšanā – atpazina augļus, dārzeņus ogas pēc fotoattēliem, minēja latviešu tautas mīklas, rēķināja dažādus matemātikas satura uzdevumus, risināja krustvārdu mīklas u.tml.
Konkursa uzvarētāji: Kārlis, Elīsija (3.kl.), Samanta Laura, Agnese, Alekss (4.kl.), Tīna (2a.), Ričards, Virdžīnija (1.kl.).
Izmēģiniet arī jūs  2b.kl. piedāvāto sklandraušu recepti!

Labo darbu nedēļa 
labodarbulogoNo 17. līdz 23. oktobrim Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau astoto gadu organizē akciju “Labo darbu nedēļa”, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums.
labiedarbi6kl    Arī mūsu skolas skolēni veica 11 labus darbus. 9a.kl.skolēni grāba lapas skolas apkārtnē, 6.kl. –palīdzēja Marinai izrakt un ieziemot dāliju gumus no skolas puķu dobēm, 2a.kl. skolēni palīdzēja apkopējai Elīnai veikt savas klases ģenerāltīrīšanu, 5a.kl. skolēni sarūpēja rotaļlietas bērnudārza bērniem, 7.kl. skolēni iepriecināja dzīvnieku patversmes “Ausma” iemītniekus,  9b.kl. – salasīja ap 50 kg zīļu Ķūļciema Mednieku biedrībai, 4.kl. skolēni sakopa Valdemārpils  ev.lut. baznīcas apkārtni, savukārt mazpulcēni sakopa mūsu skolas mūžībā aizgājušo skolotāju atdusas vietas, Senioru dienā iepriecināja mūsu pilsētiņas seniorus, kā arī lasīja ābolus pie R.Rozenbergas un izspiesto ābolu sulu dāvināja Ārlavas pansionāta iemītniekiem.
Paldies visiem skolēniem un pedagogiem par paveikto,  jo  “Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!”
 
Radošo darbu konkurss
gulbis
Mācību gada sākumā Dabas aizsardzības pārvalde starptautiskās akcijas “Gulbju lidojums” ietvaros rīkoja konkursu “Iepazīsim lielo ceļotāju – mazo gulbi!”.
Konkursā skolotājas Andas Dzenes mudināti piedalījās Reinis Sīpols, Raivo Ratnieks, Raitis Reinis Kalmans-Kalnmals (3.kl.), Guntra Šironova, Samanta Krišlauka (4.kl.), Baiba Krūkliņa (7.kl.), Sindija Stanke, Ruta Vērniece, Sandija Driņķe (12.kl.).
Konkursā 2.vietu ieguva Sandija Driņķe un Ruta Vērniece, savukārt, Sindija Stanke ieguva Latvijas Dabas muzeja speciālbalvu.
Meitenēm un skolotājai balvā tiek dota iespēja apmeklēt akcijas "Gulbju lidojums" pasākumu Lubāna mitrāja centrā 28.oktobrī.

 

Putras diena
Arī Valdemārpils vidusskola jau trešo gadu ir iesaistījusies Vislatvijas putras programmā, tādēļ  9.oktobrī sākumskolas skolēni svinēja Starptautisko Putras dienu.
Klases stundā skolēni pārrunāja par graudaugu lomu uzturā, veica Putras rīta vingrošanu. Dienas nobeigumā notika Putras dienas disenīte, kuras laikā mazpulcēni - Sabīne, Laura, Lauma, Amanda, mazpulka vadītāja Anda un skolotāja Aira cienāja ar mannā biezputru un pašu gatavoto ābolu-dzērveņu ievārījumu! Ļoti garšīgi! Par to liecināja pieprasījums pēc papildus porcijām. Paldies viņām! Putras dienas aktivitātes 1.-8.klašu skolēniem turpināsies līdz 8.novembrim. Aktīvākie dalībnieki saņems gardas balvas no “Rīgas dzirnavnieka”. 


       Ir noslēdzies skolēnu zīmējumu konkurss „Dzīvais mežs” un noskaidroti tie skolēni, ar kuru zīmējumiem tiks veidots jaunais 2015. gada kalendārs . Konkursu jau piekto gadu pēc kārtas rīko SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra””, lai veicinātu skolēnu izglītošanu par vides aizsardzību, aicinātu bērnus un jauniešus rūpēties par dabas resursu saglabāšanu, kā arī radītu interesi par atkritumu lietderīgu apsaimniekošanu un šķirošanu.  
      Skolēnu atsaucība ar katru gadu pieaug un šogad konkursā piedalījās jau 311  dalībnieku no 32 Piejūras reģionā esošajām izglītības iestādēm. Tas ir par 100 vairāk kā aizvadītajā gadā.. Ja iepriekšējos gados vērtēšanas komisijai nācās vērtēt 97 zīmējumus, tad šoreiz to skaits jau pārsniedzis 300. Priecē, ka šogad konkursā piedalījās skolēni no visām Piejūras reģionā esošo pašvaldību izglītības iestādēm.
    No Talsu novada konkursā piedalījās piecas izglītības iestādes. Stendes pamatskolu pārstāvēja 15 skolēni, Valdemārpils vidusskolu – 16skolēni, Virbu pamatskolu – 12 skolēni, Talsu Kristīgo vidusskolu pieci skolēni un Lībagu sākumskolu četri skolēni. Kalendāru daiļos Stendes pamatskolas skolnieces Kristiānas Kristbergas, Talsu Kristīgās vidusskolas skolēnu Martas Burkes-Burkevicas un Nila Podkalna, Valdemārpils vidusskolas skolēnu Renāra Bērziņa, Rutas Vērnieces, Lauras Sīpolas un Sandijas Driņķes zīmējumi.

Inga Priede, SIA „AAS „Piejūra”” sabiedrisko attiecību speciāliste
Visu rakstu iespējams izlasīt http://www.piejuraatkritumi.lv/?p=1355#more-1355

  Ekodiena Valdemārpilī 6088232

Ekodiena „Tava pēda uz dabas takas” – ar šādu pasākumu tika atzīmēta 5 gadu jubileja, kopš Valdemārpils vidusskola darbojas Ekoskolu programmā.
8.jūnijā Dupurkalna un skolas apkārtē visi bija mīļi gaidīti kopā ar ekopadomes dalībniekiem, viesiem no Talsu Kinoloģiskā kluba, biedrības „Dzīvnieku otrā iespēja”, Kārtības policijas nodaļas vecāko inspektori Jolantu Feldmani un Runci Rūdi, kā arī Cūkmenu atzīmēt šo nozīmīgo dienu.
Ar dziesmām, smaidiem un Cūkmena skaļo signālu iesākās gājiens, kurā piedalījās visi gribētāji. Ekodienu atklāja ar nelielu koncertu „Mazo dziesmas tīrai Latvijai” un rīta vingrošanu zumbas ritmos, kuru vadīja Ingus Stauģis. Turpinājumā pasākuma dalībnieki šeit varēja uzzināt par mājdzīvnieku kopšanu, neklātienē iepazīties ar šobrīd Talsu patversmē esošajiem sunīšiem un kaķīšiem, iepirkties eko tirdziņā, bildēties foto stūrītī kopā ar „Lielajām ķepām”, veidot ekoloģiskus produktus, interesantas lietiņas no otreizēji lietojamiem materiāliem, piedalīties citās aktivitātēs, kā arī baudīt gardo Rūdolfa un viņa palīgu gatavoto auksto zupu un, protams, jauki pavadīt laiku.
Arī komandām, kas piedalījās šajā pasākumā bija daudz interesantu aktivitāšu, ko darīt, piemēram, zivju ķeršana, velo trase, koku un dzīvnieku pēdu atpazīšana u.c. Viņām bija arī mājas darbs - izgatavot savu eko transporta līdzekli. Sasummējot visus rezultātus, tika noskaidroti komandu pēdošanas uzvarētāji. 1. vietu ieguva pašmāju JIC „Sava vieta” komanda „Dārznieki”, 2. vietu - Valdemārpils pārvaldes komanda „Valdemārpils pavēlnieki”, bet 3. vietu ieguva viesi no Virbu jauniešu biedrības „I.M. Pulss”. Individuālajās aktivitātēs - „Mīļumiņ, nāc padzert ūdentiņ” laureāta titulu ieguva Edgars Anševics, velo veiklības trasītē 1. vietu ieguva Džonatans Sagitovs, 2. vietu Sabīne Blaua, 3. vietu Andris Grīnbergs.
Šī pasākuma nebūtu, ja atraktīvie jaunieši Daigas Vasiolekas vadībā nebūtu uzrakstījuši projektu jauniešu iniciatīvu konkursam, kurā ieguva gandrīz maksimālo punktu skaitu (21,1 punktu no 22 punktiem) un līdz ar to finansējumu. Tik liela mēroga pasākuma organizēšana nevarētu notikt bez palīgiem. Tādēļ projekta grupas dalībnieki lielu paldies vēlas teikt gan visiem aktīvajiem un čaklajiem jauniešiem, viesiem, apmeklētājiem, atraktīvajām komandām, gan izpalīdzīgajām rociņām – Andai Dzenei, Diānai Sterķei, Ingunai Metuzālei, Agnesei Freijai, Ingunai Sproģei, Vizmai Alkšbirzei, Mārim Spēlmanim, Raimondam Granovskim, Ingum Stauģim, Ilzei Čaunānei, Ilzei Dimzai, Daigai Lakšmanei, gan vietējiem uzņēmējiem, gan Valdemārpils vidusskolai par atbalstu.
Uz tikšanos nākošajā Ekoskolas pasākumā!
 Zane Bērziņa,
projekta darba grupas pārstāve

   RĪCĪBAS DIENAS PASĀKUMS

„No asna caur putru uz veselīgu dzīvesveidu”

 8.novembrī Valdemārpils vidusskolā notika interesants pasākums - „No asna caur putru uz veselīgu dzīvesveidu”. Pasākuma mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību veselīgam dzīvesveidam.

 Pasākuma laikā bija vienreizēja iespēja degustēt skolēnu pašu gatavotus ēdienus – sviestmaizes, zaļo sviestu, kefīru un biezpienu, diedzētos asnus. Lai būtu iespējams ēdienus pagatavot, vairāku dienu garumā tika audzēti garšaugi, diedzēti asni, kuri tika izmantoti interesantajās receptēs. Tika izveidota arī recepšu grāmata. Arī no degustētājiem bija labas atsauksmes. Kā dāvaniņu, katrs apmeklētājs saņēma turziņu ar graudiem, kurus pašiem iespējams izdiedzēt mājās uz palodzes.

Lai raisītu klausītāju interesi, mēs uzaicinājām mūsu skolas absolventi, olimpisko spēļu dalībnieci, šķēpmetēju Madaru Palameiku un Talsu novada domes priekšsēdētāju, ārstu - ķirurgu Aivaru Lācaru. Viņi dalījās savās zināšanās un pieredzē par to, kā viņi ievēro veselīgu dzīvesveidu, par to, kas būtu jāzina katram no mums par veselīgu uzturu. Arī skolēni, kuri darbojas Ekopadomē, nedaudz pastāstīja par putru un pilngraudu produktu nepieciešamību iekļaut savā ikdienas ēdienkartē, iepazīstināja ar “vitamīnu bumbām” – veselīgiem zaļumiem, kurus iespējams katram pašam izaudzēt uz palodzes.

Pēc pasākuma mēs intervējām Madaru Palameiku un Aivaru Lācaru un uzdevām dažādus jautājumus.

Savā pieredzē dalījās Madara Palameika.

 • Kā ir mainījies jūsu dzīvesveids, kopš esat sākusi nodarboties ar sportu?

„Protams, tas kļuva daudz veselīgāks, vairāk sāku rūpēties par sevi un savu organismu. Vairāk pilnveidojoties, attiecīgi mainījās arī dzīvesveids. Kad biju maza, par veselīgu dzīvesveidu nedomāju tik daudz, kā to daru tagad,” atbildēja Madara Palameika.

 • Kādas ir jūsu veselīgās brokastis?

„Kādu dienu satikos ar veselīgā uztura speciālisti, un viņa ieteica brīnišķīgas receptes, kā arī sniedza dažādus padomus. Man patīk ēst saldus ēdienus, tādēļ es pārsvarā ēdu pārslas ar dažādiem žāvētiem augļiem un grauzdiņus, kas nesatur pārāk daudz cukura,” atzīst Madara.

Kur jūs iegādājaties pārtiku?

„Dažādos pārtikas veikalos, tirdziņos, izmantoju mazdārziņos audzētus dārzeņus, augļus, patīk arī siltumnīcās audzēti dārzeņi.”

 • Kuras trīs ikdienas darbības jūs iesakāt kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļas?

„Nodarboties ar sportu, ēdienreizes - brokastis, pusdienas, vakariņas, bet jāievēro to ieturēšanas laiks un regularitāte. Un, protams, laicīga gulētiešana.”

Jautājumus par veselīgu dzīvesveidu uzdevām arī SIA „Talsu veselības centrs” ārstam - ķirurgam A. Lācarum.

 • Kurus trīs veselīga dzīvesveida ieradumus jūs iesakāt ievērot?

„Es pats izpildu dažādus fiziskus vingrojumus, patīk pastaigas, kā arī vienkārša atpūta dabā, kas dod mieru.”

 • Kādas ir jūsu veselīgās brokastis?

„Manas brokastis nevar nosaukt par veselīgām, bet gan par tradicionālām. Bieži vien tās ir putras, bet parasti ir arī kafija.”

Kur jūs iegādājaties pārtiku?

„Veikalā, bet uzskatu, ka veselīgāku pārtiku iespējams iegādāties tirgū, tomēr tas nav pieejams katru dienu, taču dienās, kad tas ir atvērts, es labprāt iepērkos tur.”

 • Vai, strādājot slimnīcā, bieži saskaraties ar to, ka jūsu pacienti neievēro veselīgu dzīvesveidu?

„Ļoti daudz nākas saskarties ar pacientiem, kuriem ir problēmas ar vēderu izeju. Tas ir saistīts ar to, ka cilvēki nelieto pietiekami daudz šķiedrvielu, maz kustas. Tas veicina aptaukošanos, ” atzīst Aivars Lācarus.

9a.klases skolnieces

Mona Ķīvīte, Sandija Driņķe, Paula Štrausa

 

   Ir noslēdzies skolēnu zīmējumu konkurss „Sargāsim Latvijas floru un faunu”. Konkursu jau ceturto gadu pēc kārtas rīko SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”, lai veicinātu skolēnu izglītošanu par vides aizsardzību, aicinātu bērnus un jauniešus rūpēties par dabas resursu saglabāšanu, kā arī radītu interesi par atkritumu lietderīgu apsaimniekošanu un šķirošanu.

2014. gada kalendārā redzēsim arī mūsu skolas skolēnu zīmējumus:

Februāris – Sandija Driņķe Valdemārpils vidusskolas 9.a klases skolniece.

Kalendāra papildus atvērumā tiks ietverts arī Valdemārpils vidusskolas

8. klases skolnieces Montas Blumbergas darbs.

 Skolēnu atsaucība ar katru gadu pieaug un šogad konkursā piedalījās 210 dalībnieku no 31 Piejūras reģionā esošajām izglītības iestādēm. Ja aizvadītajā gadā vērtēšanas komisijai nācās vērtēt 97 zīmējumus, tad šoreiz to skaits pārsniedza 210. Priecē, ka šogad konkursā piedalījās skolēni no visām Piejūras reģionā esošajām pašvaldībām. No Talsu novada piedalījās 47 skolēni: no Stendes pamatskolas, Upesgrīvas speciālās internātpamatskolas Valgales filiāles, Valdemārpils vidusskolas, Sabiles vidusskolas un Virbu pamatskolas.

Vērtēšanas komisijai ļoti grūti nācās izvērtēt iesniegtos darbus, jo pelnījuši nonākt kalendārā bija visi zīmējumi. Jāatzīst, ka šo gadu laikā iesniegto zīmējumu kvalitāte ir augusi, un tāpēc, izdodot kalendāru, uzņēmuma „Piejūra” vadība ir izlēmusi papildināt kalendāru ar papildlapām, lai spētu ievietot vairāk zīmējumus. Diemžēl kalendārā nevarējām ievietot visu izglītības iestāžu skolēnu iesniegtos zīmējumus, bet kalendārus balvā saņems visi skolēni, kas piedalījušies konkursā.

            AAS Piejūra” izsaka pateicību visiem izglītības iestāžu pedagogiem un skolēniem par piedalīšanos zīmējumu konkursā.

Pēc Ingas Priedes,

SIA „AAS „Piejūra”” sabiedrisko attiecību speciālistes sagatavotās informācijas.

 

 KUSTĪBA „ZAĻĀKAI LATVIJAI”

 SIA „Zaļā josta” un Valsts izglītības satura centra rosinātajai kustības „Zaļākai Latvijai” ietvaros bērni un jaunieši no visas Latvijas veica darbus tīras Latvijas vides veidošanā un savas dzīvesvietas apkārtnes sakopšanā. Kopumā kustībai pieteikušies 49 dalībnieku kolektīvi, paveicot 85 darbus vides labā.

Par sakoptāko un zaļāko Latvijas vietu varam uzskatīt Valdemārpili, kurā kustības dalībnieki paveikuši 14 dažādus labus darbus– rīkojuši vides sakopšanas talkas, stādījuši magnolijas un egles, pašu spēkiem gatavojuši tvertnes atkritumu šķirošanai klasē u.c.

Visi kustības „Zaļākai Latvijai” dalībnieki aicināti uz apbalvošanas pasākumu šī gada 8. novembrī, kad tiks pasniegtas pateicības un dāvanas čaklākajiem dabas draugiem, kā arī izteikta atzinība visiem dalībniekiem par viņu veikumu zaļākas un sakoptākas Latvijas veicināšanā.

Zaļā josta

 

10. oktobrī visā Latvijā un arī Valdemārpils vidusskolā norisinājās Putras diena.

Skolā to rīkoja skolēnu pašpārvalde un ekopadome.

 Rīts iesākās ar rīta vingrošanu, kad pa skolas radio visus skolēnus un skolotājus aicināja nedaudz pavingrot. Pēc 3. stundas tika apbalvoti labākie mazie pavāri

(S.Purgaile 3.kl., Z. Zdanoviča 3.kl.,A. Mitenbergs 2.a kl., E. Grīnfogele 4.kl.) un labāko zīmējumu "Putras diena" autori (S.Purgaile3.kl., Z. Zdanoviča 3.kl., 1.kl. skolēni). Pēc 4. stundas visiem interesentiem bija iespēja likt trīs dažādas puzles, spēlēt domino un atmiņas spēli. Pēc 5. stundas bija iespēja izvēlēties no katras klases zinošāko putru ēdāju un piedalīties putru ēšanas konkursā ( uzvarētāji 5.-12.kl. grupā – Brenda Santra Konova 11.kl., Agnese Šmite 7.a kl.; 3.-4.kl. grupā – Kellija Indriksone 1.kl., Krista Ņikitina 3.kl., Elīza Grīnfogele)

  Sabīne Blaua, skolēnu pašpārvaldes prezidente

 2013. gada 27.septembrī  notika ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Ūdens”.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Universitāte sadarbībā ar citām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem, Latvijas Zinātņu akadēmiju un vairākiem muzejiem. Šogad Eiropā 35 valstu 300 pilsētās notika pasākums Zinātnieku nakts, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos. Šāds pasākums Latvijā norisinājās septīto gadu pēc kārtas.

  Valdemārpils vidusskolas skolotājas A.Usele, I.Metuzāle, A.Dzirvinska un L.Boginskas organizēja un kopā ar skolēniem apmeklēja Zinātnieku nakts pasākumu Rīgā.

Lasiet raksta turpinājumu arhīvā.

     „Zaļās jostas” konkurss

Mūsu skolas skolēni, pedagogu mudināti, aktīvi piedalījās ”Zaļās jostas” rīkotajā konkursā „Izveido savu instalāciju no otrreizējiem materiāliem!”, tādējādi izmantoja iespēju darboties tīras Latvijas veidošanā.

          Skolēniem bija jāizveido instalācijas no nevajadzīgām, nolietotām lietām, radot tām praktisku vai māksliniecisku pielietojumu, pagarinot to kalpošanas mūžu.   

       Labākie darbi tiks izstādīti konkursa noslēguma pasākumā, kas norisināsies 25. maijā Rīgā. Visi iesniegtie darbi piedalīsies publiskā balsošanā, un visvairāk balsu ieguvušā darba autori saņems pārsteiguma balvu. Turēsim īkšķus!

 Paldies skolēniem par radošo izdomu un interesantajiem darbiem:

Renāram Bērziņam - 2.kl., Ivanam Jabloņam - 3.kl., Kasparam Krišam Paulam - 3.kl., Jūlijai Pavlovai - 4.kl., Mikam Indriksonam - 4.kl., Valteram Čulkstenam - 4.kl., Robertam Bērziņam - 4.kl., Ričardam Ivanovam - 5a.kl., Regnāram Bērziņam - 5a.kl., Rihardam Ernestam Šmitam - 6.b kl., Džeinai Paipalai – 6.b kl., Andželikai Emerbergai – 6.b kl., Agijai Putrašēvicai – 6.b kl., Kristai Girēvicai - 6b.kl., Džeinai Auziņai – 6.b kl., Evelīnai Kasjaņenko – 6.b kl., Viesturam Donim - 6.b kl., (Danielam Muzikantam –Spēlmanim 7.kl., Montai Blumbergai 7.kl., Edžum Bumbierim 9.kl. – par iepriekšējam konkursam gatavotajiem darbiem), 3. kl. un 11.b klases kolektīviem.

Paldies skolotājām Kirai Petrovičai, Indrai Valbergai, Andai Kaugurei, Ingunai Sproģei, Ingunai Metuzālei par skolēnu rosināšanu piedalīties konkursā, kā arī par oriģinālajām idejām!

Darbu fotogrāfijas apskatāmas skolas mājas lapas fotogalerijā.

Daiga Vasioleka, Ekoskolas programmas vadītāja

 Izveido savu instalāciju no otrreizējiem materiāliem un piedalies izstādē!

TEV IR IESPĒJA darboties tīras Latvijas veidošanā!

          Izveido instalāciju no nevajadzīgām un savu mūžu nokalpojušām lietām (piemēram, tukšām plastmasas pudelēm, nolietotām elektroiekārtām, nevajadzīgām kārbiņām, auduma atgriezumiem un citiem sadzīvē vairs nevajadzīgiem materiāliem), radot tām praktisku vai māksliniecisku pielietojumu, pagarinot to kalpošanas mūžu. Instalācijas veidošanai nav atļauts lietot materiālus, kas ir speciāli iegādāti šīs instalācijas veidošanai. Radīto instalāciju izmēram un formai nav ierobežojuma, taču jāuzsver, ka publiskajai apskatei aicināsim izvietot pašas interesantākās, iespaidīgākās un neparastākās instalācijas.
           Labākie darbi tiks izstādīt konkursa noslēguma pasākumā, kas norisināsies 25. maijā Rīgā. Visi izstādītie darbi piedalīsies publiskā balsošanā un visvairāk balsis ieguvušā darba autors/-i saņems pārsteiguma balvu!

Darbus atnest līdz 10.aprīlim Daigai Vasiolekai.

 

Skolas aicinātas piedalīties stādu audzēšanas konkursā „Dārznīca”

          Latvijas Stādu audzētāju biedrība jau otro gadu pēc kārtas aicina visu Latvijas skolu 1. – 6. klašu skolēnus un skolotājus piedalīties stādu audzēšanas konkursā “Dārznīca”. Konkursa ietvaros Latvijas skolēniem būs iespēja iejusties dārznieku lomās, sešu mēnešu laikā pašu spēkiem izaudzējot trīs augus un savus novērojumus dokumentējot „Augu dienasgrāmatā”.

         Arī šogad uz skolām visā Latvijā kopumā tiks izsūtīti 1000 stādu komplekti, kas ietvers visus nepieciešamos piederumus augu audzēšanai, kā arī trīs dažādu augu sēklas – tulpes, palsās kastaņas un Kanādas egles. Izsūtītajos komplektos atradīsies arī „Auga dienasgrāmata” – šī konkursa vissvarīgākais dokuments, jo tajā skolēni varēs pierakstīt visas savas darbības, novērojumus, secinājumus un pētījumus no pašas pirmās līdz pēdējai projekta dienai. Konkursa noslēgumā skolēni tiek aicinātas izaudzētos augus iestādīt skolas teritorijā. 

Konkursā piedalās:

5a.,5b.,6a.,6b.klašu skolēni

 5. klašu konkurss-viktorīna "Esi gudrs-būsi vesels"

2013. gada 21. februārī Talsu Valsts ģimnāzijas zālē norisinājās Talsu novada mutes veselības centra, Talsu novada Bērnu un jauniešu centra un jauniešu apvienības „TAS.ES”  organizētais 5.klašu konkurss-viktorīna „Esi gudrs-būsi vesels”.
          Konkursā-viktorīnā piedalījās 18 komandas no Talsu un Dundagas novadiem. Konkursanti veica uzdevumus par piecām tēmām: zobu kopšanas līdzekļi, zobu grupas un uzdevumi, kaitīgie ieradumi, zobu traumas un mutes veselība un uzturs. Katras komandas kapteinis uzdeva iepriekš sagatavotu jautājumu citai komandai par kādu no konkursa tēmām. Dalībnieki demonstrēja sagatavotos priekšnesumus par tēmu „Smaids dara pasauli dzīvespriecīgāku”. Līdzjutēji aktīvi atbalstīja savējos.

            Konkursu vērtēja žūrija - Talsu novada sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Ina Dreimane, Talsu novada mutes veselības centra vadītāja Edīte Grīnberga, zobu higiēniste Daiga Lubarska (no Tukuma), zobārste Irēna Liepa (no Kuldīgas) un zobu higiēniste Dace Dudarenoka (no Talsiem).

            Šajā konkursā piedalījās arī mūsu skolas 5.a un 5b.klases komandas. Pateicamies dalībniekiem un skolotājām S.Krūmiņai un B.Ozoliņai, kuras palīdzēja sagatavoties konursam un viktorīnai.

Daiga Vasioleka,

direktora vietniece izglītības jomā

 

  Noslēdzies projekts „Nāc, Sāc Zaļot”

Liels PALDIES visām klasēm, kuras piedalījās projektā, veicot „zaļo darbu”.

Visi kopā esam radījuši Latvijā vienu absolūti zaļu dienu!

 Skolu konkurencē par zaļāko skolu  atzīta Ādažu vidusskola. Savukārt zaļākās klases titulu saņēma Mālpils internātpamatskolas 4. klase.

 Skolas  “Nāc, Sāc Zaļot” Top - ā:

 1. Ādažu vidusskola
 2. Dricānu vidusskola
 3. Valdemārpils vidusskola
 4. Mālpils internātpamatskola
 5. Virbu pamatskola
 6. Džūkstes pamatskola
 7. BJVIC  Rīgas Dabaszinību skola
 8. Tukuma E. Birznieka - Upīša 1. pamatskola

 „Zaļos darbus” var apskatīt projekta mājas lapā www.nacunsac.lv

 Ja tev ir kāda „zaļa” ideja, raksti uz Valdemārpils vidusskolas

 Ekoskolas e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Izdos kalendāru ar skolēnu zīmējumiem        

 Lai veicinātu skolēnu izglītošanu par vides aizsardzību, rūpētos par dabas resursu saglabāšanu un radītu interesi par atkritumu lietderīgu apsaimniekošanu un šķirošanu, SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra"" jau trešo gadu pēc kārtas organizēja skolēnu zīmēšanas konkursu Piejūras reģiona skolās. Šogad skolēniem tika dots uzdevums savos zīmējumos attēlot sava novada, pilsētas vai pagasta sakoptāko un mīlētāko vietu vai vides objektu.

  Skolēnu atsaucība ar katru gadu pieaug un šogad konkursā piedalījās 22 Piejūras reģionā esošās izglītības iestādes, iesniedzot 97 zīmējumus.

2013. gada kalendārā šoreiz būs šādu skolēnu zīmējumi:

Janvāris - Anastasija Veseļkova, Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolas 11 gadus vecā skolniece;

Februāris - Kerija Grudkina, Mērsraga vidusskolas 8. klases skolniece;

Marts - Megija Gīnerte, Dundagas novada Kolkas pamatskolas 8. klases skolniece;

Aprīlis - Terēze Šteinblūma, Rojas vidusskolas 9.b klases skolniece;

Maijs - Linda Krauze, Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas 10. klases skolniece;

Jūnijs - Monta Blumberga, Talsu novada Valdemārpils vidusskolas 7. klases skolniece;

Jūlijs - Anda Vīksne, Talsu novada vakara un neklātienes vidusskolas 7. klases skolniece;

Augusts - Helēna Pētersone, Kandavas novada Cēres pamatskolas 5. klases skolniece;

Septembris - Elza Bārbala, Engures vidusskolas 5.a. klases skolniece;

Oktobris: Velta Esmeralda Kalnozola-Kalsere, Tukuma E.Birznieka-Upīša 1. pamatskolas skolniece;

Novembris: Sintija Bondarenko, Kandavas internātvidusskolas 4.a. klases skolniece;

Decembris: Madara Krūmiņa, Tukuma novada Dzirciema speciālās internātskolas 6. klases skolniece.

www.talsutv.lv/jaunums

13.12.2012.

                                   

                                                                     LATVIJA – ZAĻĀKĀ VALSTS PASAULĒ?
                                                                                               LAI TĀ BŪTU, BALTIJAS JŪRAI JĀKĻŪST TĪRĀKAI!

        Arī sākumskolas skolēni ir par tīru Baltijas jūru, tādēļ aktīvi piedalījās “ homo ecos:” rīkotajā

BALTIJAS JŪRAS PLAKĀTA IZKRĀSOŠANAS KONKURSĀ.


Konkursā piedalās:

 

1.klase: Ralfs Šmits, Ance Lemberga – Leinberga, Līga Laima Matisone, Rodrigo Rauls Anševics, Arvis Kubarko

2.klase:Una Bumbiere, Laura Sīpola, Samanta Purgaile, Krista Ņikitina

3.klase: Edgars Komļevs, Kristīne Kiršteine, Rojs Vilciņš, Daniela Tiltiņa, Līga Zaļā – Zaļoksne, Kaspars Krišs Pauls

4.klase: Namejs Granovskis, Jūlija Pavlova, Miks Indriksons, Amanda Štrausa, Kintija Mūrniece, Maija Anete Betnere, Valters Čulkstens.

                                                                                          
 Plakātu virtuālo izstādi varēs vērot “homo ecos:” draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/homoecos,

kā arī plakāti tiks izvietoti “homo ecos” birojā Rīgā Ernestīnes iela 12.

 

Īsfilmu konkurss „ Glābiet Baltijas jūru!”

Dzintara, Pasaules Dabas Fonda un SEB bankas Baltijas jūras glābšanas kampaņas „ Spēks ir tīrā jūrā!” ietvaros organizētajā īsfilmu konkursā no mūsu skolas piedalījās 4 īsfilmas, ko izveidoja 8.,9.,10.,11a.klašu skolēni.

Kopumā konkursā saņēma 12 īsfilmiņas. Katrā no tām ir ielikta sava doma un vēstījums, tādēļ žūrija savus favorītus nedalīja kategorijās un vietas nenumurēja, bet gan noteica kopumā 6 radošākās, saturiskākās un atraktīvākās filmiņas. Savukārt 7. uzvarētāju noteica Draugiem.lv lapas apmeklētāji ar balsojumu „man patīk”. Šie uzvarētāji ir mūsējie -

8.klases skolēni Evelīna Līna Petroviča, Edgars Anševics un Rolands Zviedris.

Visas filmiņas skatāmas http://www.draugiem.lv/tirajura/

Uzvarētāji saņem konkursa galveno balvu – izbraucienu ar buru katamarānu pa Baltijas jūru 2013. gada pavasarī, kā arī īpašas veicināšanas balvas.

Dzintars saka visiem dalībniekiem MILZĪGU paldies par ieguldīto darbiņu!

 

Lai zaļām domām un darbiem piepildīts šis mācību gads!

SPĒKS IR TĪRĀ JŪRĀ!


 

Bērnu vizuālās mākslas konkurss „PET pudeles pārvērtības”

Konkursu organizēja Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Talsu bērnu bibliotēka, AS „Latvijas Zaļais punkts”. Konkursa 1.kārtā skolas mērogā piedalījās 56 skolēnu radošie darbi. Uz 2.kārtu Talsu bērnu bibliotēkā tika izvirzīti 15 darbi. Šie darbi tika eksponēti izstādē „Veronika Rihterova – pagodinājums PET pudelei. Radošā reciklācija Čehijas Republikā”.

11.oktobrī noslēguma pasākumā Talsu bērnu bibliotēkā simpātiju balvas saņēma:

Čehijas republikas vēstniecības Rīgā simpātijas balvas saņem:

Monta Blumberga par darbu „ Lietussargs”

Renārs Bērziņš par darbu „ Slota”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas simpātijas balvas saņem:

Edžus Bumbieris par darbu „ Varde”

Laura Annija Petruse par darbu „ Kolas vīrs”

Talsu novada domes simpātijas balvas saņem:

Roberts Bērziņš par darbu „ Rudens klāt!”

Selīna Grīnvalde par darbu „ Ziedošā Pet pudele”

Gerda Laima Ozoliņa par darbu” Augļu trauks”

Kristaps Sīpols par darbu „ Mikroskops”

Sandija Driņķe par darbu „ Ziedi”

Ingvars Jagminas par darbu „ Vējdzirnavas”

Annija Grīnvalde par darbu „ Dekoratīvs trauks”

Talsu bērnu bibliotēkas simpātijas balvas saņem:

Keita Indriksone par darbu „ Saldā ābele”

Renārs Bērziņš

Monta Blumberga

Edžus Bumbieris

 

© Valdemārpils vidusskola